Nasze imprezy:)TRADYCJE I ZWYCZAJE WIELKANOCNE.

W dniu 14.04.2011 samorząd internatu przygotował i przeprowadził zajęcia dla wszystkich grup pt: „ Tradycje i zwyczaje wielkanocne”. W czasie zajęć młodzież miała okazję przypomnieć i utrwalić informacje związane z tradycjami, obrzędami i zwyczajami związanymi z okresem Wielkiego Tygodnia i Świąt wielkanocnych.Wychowankowie z poszczególnych grup wykonali podczas zajęć m.in. palmy wielkanocne, kartki świąteczne, pisanki oklejone bibułą oraz pisanki zdobione metodą decoupage.


NORMY I ZASADY NASZYMI DROGOWSKAZAMI. ZAJĘCIA POKAZOWE.

W dniu 19 .03. 2011 odbyły się zajęcia pokazowe dla uczestników oligofrenopedagogiki z Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Opolu. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła pani mgr Barbara Markiewicz.


DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z Samorządu przygotowali krótki apel. W imieniu swoim i pozostałych kolegów złożyli serdeczne życzenia wszystkim paniom i koleżankom z internatu, oraz wręczyli własnoręcznie wykonane laurki. Razem z panem kierownikiem wszyscy chłopcy odśpiewali „Sto lat…”.
BAL KARNAWAŁOWY

W czwartek 10 lutego 2011r. w naszym internacie odbył się niezwykły bal karnawałowy, którego organizatorem był Samorząd Wychowanków. Do współpracy zaprosiliśmy pana Pawła Bireckiego, który w jedyny i niepowtarzalny sposób potrafi „rozkręcić” każdą imprezę. Pan Paweł był naszym didżejem i wodzirejem; prowadząc wiele ciekawych zabaw i sztuczek z balonami wzbudził ogromne zainteresowanie wszystkich uczestników balu.Kolorowymi łańcuchami wykonanymi z bibuły i papieru oraz balonami udekorowaliśmy naszą stołówkę przemieniając ją w salę balową. Biletem wstępu na nasz bal był uśmiech na twarzy oraz przebranie karnawałowe. Bardzo wielu wychowanków wystąpiło w ciekawych i oryginalnych kostiumach karnawałowych za co w nagrodę otrzymali słodycze i maskotki. Również wychowawcy wykazali się inwencją i poczuciem humoru, pani Marzenka i Gosia zrobiły wielką furorę swoimi kostiumami..W przerwach między pląsami odbyło się kilka konkursów, w których bardzo chętnie uczestniczyli wychowankowie. Dużo śmiechu mieliśmy podczas konkursu zjadania jabłka wiszącego na sznurku, wiele emocji i zabawy wzbudził konkurs z krzesłami a także konkurs na najciekawszy układ taneczny z balonem. Na wszystkich uczestników konkursów czekały słodkie nagrody.Dla zmęczonych tańcami przygotowaliśmy poczęstunek i herbatkę. Za rok na pewno spotkamy się na takim balu karnawałowym!!!


KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Samorząd Wychowanków ogłosił i przeprowadził konkurs pięknego czytania pt: „ Zima wokół nas”. Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie przygotować wiersz, bądź fragment opowiadania o tematyce zimowej. W konkursie wystąpiło 10 wychowanków z poszczególnych grup wychowawczych. Jury w składzie : pan Kierownik, pani Ewa i pan Robert wnikliwie słuchało wystąpienia każdego z wykonawców. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:

  • I miejsce zajął Piotr Owczarek z gr. II
  • II miejsce Agnieszka Bogdan z gr. V
  • III miejsce Karol Kłapkowski z gr. II


Zwycięzcy jak i pozostali uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.
BAW SIĘ ZDROWO I WESOŁO

W ramach programu profilaktycznego „ Żyj pięknie” w dniu 23.11.2010 roku odbyła się w Internacie dyskoteka pod hasłem „ Baw się zdrowo i wesoło” połączona z wróżbami Andrzejkowymi. Organizatorami imprezy był Samorząd Szkolny i Internatu. Młodzież wesoło bawiła się przy muzyce, a jak stary zwyczaj każe, w tym dniu wróżono sobie, co przyniesie przyszłość … a wróżby były różne; tradycyjny lany wosk, wróżby z kart i fusów, wyścigi butów, no i oczywiście nie zabrakło i starej Cyganki.Małgorzata Hirczyn


MIKOŁAJKI

W dniu 06.12.2010r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez Samorząd Internatu na najładniejszą kartkę i szopkę bożonarodzeniową. Komisja złożona z wychowawców oraz członków Samorządu nagrodziła wszystkie grupy za wykonanie szopek oraz wybrała cztery najładniejsze kartki a ich autorzy otrzymali atrakcyjne nagrody.W trakcie rozstrzygnięcia konkursu na portret Św. Mikołaja odwiedził Nas oczekiwany z niecierpliwością przez wszystkie dzieci sam Święty Mikołaj!Wszystkie grzeczne dzieci zostały obdarowane słodyczamiTo spotkanie uwieczniliśmy pamiątkowym zdjęciem ze Świętym Mikołajem.


JARMARK ADWENTOWY

W dniu 05.12.2010r. w Miejskim Domu Kultury w Grodkowie odbył się Jarmark Adwentowy. Swoje prace wystawiali m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3w Grodkowie oraz lokalni wytwórcy rękodzieła. Również i my mieliśmy możliwość zaprezentowania naszych prac. Wychowawcy z Internatu: Barbara Markiewicz, Edyta Kutek, Agata Szulc, Marta Urbańska, Anna Kosecka i Marzanna Bubel przez wiele tygodni wykonywały wraz z młodzieżą piękne ozdoby bożonarodzeniowe tj. bombki i ozdoby choinkowe z makaronu i tasiemek, bombki zdobione techniką decoupage, choinki z makaronu i szyszek, wianki adwentowe, kartki świąteczne, serwety i aniołki robione na szydełku.


WIECZÓR POETYCKI

JESIENNE INSPIRACJE

Samorząd Internatu ogłosił konkurs dla wszystkich grup wychowawczych na bukiet jesienny i kompozycję z darów jesieni. Zobaczcie co powstało z naszych prac.


OTRZĘSINY

W dniu 20.10.2010r odbyły się otrzęsiny nowych wychowanków internatu. Wszyscy kandydaci na wychowanka internatu zostali przystrojeni w kocie uszy i czerwone kokardy. Aby tradycji stało się zadość każdy z nich musiał przejść wiele trudnych testów i sprawdzianów. Kandydaci musieli wykazać się dużą sprawnością fizyczną, znajomością naszego internatu, przeszli sprawdzian dobrego wychowania, odwagi, oraz umiejętności praktycznych tj. układanie ubrań i zmiana pościeli. Wszystkim kotkom głośno kibicowali starsi wychowankowie, którzy mieli wiele radości obserwując jak zmagają się ich koledzy i koleżanki. Pan kierownik uważnie przyglądał się jak kandydaci wywiązują się z zadań. Impreza zakończyła się uroczystą ceremonią „obcięcia kotkom uszek” i wręczeniem pamiątkowych dyplomów.Przebieg imprezy utrwalony został na zdjęciach, oto kilka z nich.


Gry i Zabawy Integracyjne z młodzieżą lokalną

W dniu 27.04.2010r. zorganizowano spotkanie dla całej społeczności internatu z młodzieżą lokalną. Celem spotkania była integracja z naszymi dziećmi poprzez wspólne gry i zabawy. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Sylwia Wardakas


Pierwszy Dzień Wiosny

W dniu 22.03.2010r wychowawcy gr . V , Sylwia Wardakas , Magdalena Trendel, Paulina Ubik, przygotowały wraz z wychowankami imprezę z okazji nadejścia wiosny. Po występie artystycznym dzieci, wszyscy udaliśmy się na nasze wspólne a zarazem pierwsze ognisko w tym roku. Mimo ,iż pogada nam nie dopisała wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci.

Sylwia Wardakas


DZIEŃ KOBIET

W dniu 8 marca wychowawcy S. Wardakas , P. Ubik ,M. Trendel i Jan Szczęśniak przygotowali wraz z wychowankami przedstawienie z okazji Dnia Kobiet.

Podczas występu zostały rozdane laurki z życzeniami jak również lizaki dla wszystkich pań.Sylwia Wardakas


DLACZEGO STOP NARKOTYKOM?


Pod taki hasłem w dniu 01.03.2010r wychowawcy Paulina Ubik i Sylwia Wardakas przygotowały spotkanie całej społeczności internatu. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat przyczyn i konsekwencji zażywania narkotyków, poszanowanie własnego zdrowia i życia.

Sylwia Wardakas


IMPREZA KARNAWAŁOWA

W dniu 15.02.2010r. wychowawcy J. Szczęsniak i S. Wardakas przygotowali imprezę karnawałowo-walentynkową dla całej społeczności internatu.Przed rozpoczęciem wspólnej zabawy wychowankowie wraz z wychowawcami brali czynny udział w różnego rodzaju zabawach .

Sylwia Wardakas


Integracja i komunikacja z młodzieżą Zespołu Szkół w Skoroszycach

Cele i zadania komunikacji i integracji:

uświadomienie roli komunikacji w życiu każdego człowieka,
kształtowanie właściwej postawy w stosunku do swoich kolegów i koleżanek,
nawiązywanie prawidłowych relacji i stosunków interpersonalnych,
uczenie szacunku i tolerancji,
kształtowanie postawy otwartości i pomocniczości,
przełamywanie barier.


Zajęcia prowadzi Pani Anna Kosecka


IMPREZA MIKOŁAJKOWA

W dniu 20.12.2009r. młodzież z internatu wspólnie z panią dyr. K. Makarucha, panią kierownik M. Sawicką i wychowawcami zostali zaproszeni na imprezę mikołajkową organizowana przez Bank PKO.

Impreza rozpoczęła się przedstawieniem teatralnym po którym rozdane zostały paczki dla każdego z dzieci jak również wychowawców

Sylwia Wardakas


KOLACJA WIGILIJNA

W dniu 17.12.2009r cała społeczność internatu wraz z zaproszonymi gośćmi zasiadła do uroczystej kolacji wigilijnej. Uroczystość rozpoczęto przedstawieniem jasełkowym przygotowanym przez wychowawców S. Wardakas i P. Ubik.

Po przedstawieniu głos zabrał dyr. M. Sputo składając wszystkim zebranym życzenia świąteczne jak również ksiądz który wspólnie z nami pobłogosławił opłatek i zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy.Ku zdziwieniu dzieci w czasie kolacji zjawił się Św. Mikołaj , który obdarował wszystkie dzieci prezentami.Sylwia Wardakas


Pierwsza Pomoc

W dniu 312.2009r wychowawcy gr. III M. Bubel, M. Kurpiel, M. Szostak przygotowali zajęcia dla całej społeczności internatu Pt,, Pierwsza pomoc”.

Sylwia Wardakas


Tradycje i symbole adwentowe

W dniu 2.12.2009r. wychowawcy gr.II Barbara i Wincenty Markiewicz przygotowali wspólnie z wychowankami imprezę miesięczna dla całej społeczności internatu pt,, Tradycje i symbole adwentowe „ . Podczas zabawy wychowankowie wspólnie na tablicy zapisywali znane im symbole i tradycje adwentowe. Na koniec imprezy każda z grup otrzymała inne zadanie do wykonania związane z adwentem . Prace każdej grupy są do obejrzenia w holu internatu.

Sylwia Wardakas


WARSZTATY ARTETERAPEUTYCZNE

W dniu 28.11.2009r w ramach WDN odbyły się warsztaty arteterapeutyczne propozycje zabaw dla dzieci przy muzyce pt. „Dekoracje bożonarodzeniowe”Sylwia Wardakas


ANDRZEJKI

W dniu 23.11.2009r wychowawcy S. Wardakas i J. Szczęsniak w ramach innowacji pedagogicznej przygotowali dla całej społeczności internatu dyskotekę andrzejkową. Wychowankowie bardzo chętnie brali również udział w przygotowanych wróżbach andrzejkowych.Sylwia Wardakas


11 LISTOPADA

W dniu 9.11.09r wychowawcy Paulina Ubik,Sylwia Wardakas i Andrzej Sawicki Przygotowali dla całej społeczności internatu apel upamiętniający 91 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości tej brała udział pani kierownik Małgorzata Sawicka jak również pan dyr. Mariusz Sputo

Sylwia Wardakas


KOCHAJMY LUDZI BO TAK SZYBKO ODCHODZĄ

W dniu 27.11.2009r wychowawcy J. Szczęśniak i S. Wardakas w ramach innowacji pedagogicznej zorganizowali spotkanie społeczności internatu pod hasłem Kochajmy ludzi bo tak szybko odchodzą. W spotkaniu brali udział zaproszeni goście pani kierownik, pan dyrektor i ksiądz. Celem spotkania było przedstawienie dzieciom tradycji związanych ze Świętem Zmarłych jak również zastanowienie się nad refleksjami Ojca Świętego Jana Pawła II, które to zostały przeczytane przez wychowawców. Na koniec dzieci obejrzały film o Zmartwychwstaniu,po czym głos zabrała pani kierownik Małgorzata Sawicka i ksiądz.Sylwia Wardakas


KÓŁKO PLASTYCZNE

W internacie w ramach zajęć dodatkowych wychowawca pani B. Markiewicz prowadzi kółko plastyczno – techniczne. Zajęcia odbywają się co tydzień .Celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań, kształtowanie sprawności manualnych, pobudzenie wyobraźni. Tematyka i forma zajęć dostosowana jest do możliwości i potrzeb wychowanków. Różnorodność technik pozwala każdemu dziecku wyrabiać to w czym jest dobre, a także podjąć próby tworzenia i pracy w nowej technice.

.

Sylwia Wardakas


MÓJ DOM

W dniu 19.10.2009r wychowawcy S. Wardakas i J. Szczęśniak w ramach innowacji pedagogicznej ,, Każdy chce mieć dom „udali się wraz z wychowankami na spacer w pobliżu internatu w celu obserwacji różnych budynków mieszkalnych i zieleni wokół nich . Uczniowie dostrzegli różnicę w architekturze budynków mieszkalnych jak również potrzebę dbania o zieleń i czystość wokół domów

.Sylwia Wardakas


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 14.10.2009r. Samorząd Internatu wraz z opiekunem S. Wardakas przy współpracy z wychowawcami E. Kutek i P. Ubik przygotował krótkie spotkanie poświęcone Dniu Edukacji Narodowej które zakończyło się wręczeniem laurek dla wszystkich pracowników internatu . Na koniec apelu głos zabrała pani kierownik M. Sawicka która wręczyła wszystkim dzieciom słodycze.

.Sylwia Wardakas


BUKIET JESIENNY

W dniu 12.10.2009r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ,, Bukiet jesienny”, który został ogłoszony przez Samorząd Internatu. Wychowankowie wraz z wychowawcami przygotowali piękne bukiety wynikiem czego każde dziecko otrzymało prezent.

.

Sylwia Wardakas


ŚWIAT MOICH MARZEŃ

W ramach Innowacji Pedagogicznej ,, Świat moich marzeń ” w internacie Ośrodka odbywają się zajęcia plastyczno – techniczne prowadzone przez panią D. Grzybowską. Tematyka zajęć, które odbyły się 10.10.2009r. poświęcona była owocom jesiennym wykonanym z masy solnej.

.Sylwia Wardakas


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

W dniu 28.09.2009r wychowawcy Sylwia Wardakas i Jan Szczęśniak przygotowali dla całej społeczności internatu imprezę „ Święto pieczonego ziemniaka” . Przygotowano ogniska, pieczenie kiełbasek i ziemniaków jak również różnego rodzaju gry i zabawy dla dzieci.

.Sylwia Wardakas


BEZPIECZNA I PRZYJAZNA SZKOŁA

W dniu 16.09.2009r odbyło się rozstrzygnięcie konkursu przeprowadzonego przez Samorząd Internatu w ramach programu Ministerialnego„ Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”

.Każda z grup przygotowała prace plastyczne które były odzwierciedleniem wyobraźni dzieci na temat bezpiecznej szkoły.

Sylwia Wardakas


CHRZEST W INTERNACIE

W dniu 21.09.2009r Samorząd Internatu przy współpracy z panią P. Ubik, E. Kutek i J. Szczęsniak przygotował ,,chrzest” dla nowo przybyłych wychowanków. W uroczystości brała udział cała społeczność internat wraz z wychowawcami panią kierownik internatu i panem dyr. Ośrodka.Przygotowane zabawy przyniosły dzieciom wiele radości i zadowolenia.

Sylwia Wardakas


HEJ HO DO SZKOŁY BY SIĘ SZŁO

W dniu 14. 09.2009 r. wychowawcy Jan Szczęśniak i Sylwia Wardakas w ramach innowacji pedagogicznej zorganizowali imprezę Hej ho do szkoły by się szło; , które miał na celu uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 w internacie.

Spotkanie rozpoczęto hymnem narodowym po zaśpiewaniu którego poproszono o głos panią kierownik Małgorzatę Sawicką, która uroczyście przywitała całą społeczność internatu. Z uwagi na fakt , iż 1 września obchodziliśmy 70- tą rocznicę wybuchu II wojny światowej , pokazana została projekcja dokumentalna filmu upamiętniającego tę datę.

W ramach refleksji przeczytane zostało przez wychowanka Rafała Sroke opowiadanie, które miało na celu uświadomienie wszystkim, że człowiek uczy się całe życie.Sylwia Wardakas


MINI LISTA PRZEBOJÓW

W dniu 03.06.2009r kolektyw wychowawczy gr. V Sylwia Wardakas, Paulina Ubik i Agata Szulc wraz z wychowankami przygotowały imprezę grupową ,, mini lista przebojów” Każda z grup przygotowała własny występ który cieszył się dużym uznaniem wśród młodzieży ośrodka jak również zaproszonych gości.Poza konkursem można było zobaczyć występ taneczny Sary Wardakas jak również zaprezentował się zespół wokalny „Wesołe Nutki” prowadzony przez panią Beatę Lizurej.Sylwia Wardakas


PRZYWITANIE WIOSNY

W dniu 17.03.2009r wychowawcy gr I przygotowali imprezę dla całej społeczności internatu „Przywitanie wiosny ”


SZUKANIE ZAJĄCZKA

W dniu 04.04.2009r. pani Paulina Ubik i Sylwia Wardakas zorganizowały imprezę dla całej społeczności internatu. Zabawa rozpoczęła się „szukaniem zajączka” po czym odbył się konkurs na marzannę a w między czasie pan Jan Szczęsniak zajął się smażeniem kiełbasy na grillu dla wszystkich.


WALENTYNKI

W dniu 18.02.2009r Samorząd Internatu przy współpracy z panem J.Szczesniakiem przygotował zabawę walentynkowo – ostatkową. Podczas zabawy rozdawane były walentynki wcześniej przygotowane przez dzieci, a na koniec zabawy dzieci otrzymały pączki które miały być symbolem tłustego czwartku czyli postu.


NASI NAJLEPSI

W dniu 13.02.2009r zostało zoorganizowanie w naszym Ośrodku spotkanie ze sponsorami i przedstawicielami Władz Samorządowych . Imprezę tą uświetnił występ naszych wychowanków przygotowany przez panią B. Lizurej. Po przedstawieniu pani dyr. K. Makarucha wraz z panią kierownik M. Sawicką rozdały nagrody dla uczniów z najwyższą średnia .
KARNAWAŁ 2009

11 STYCZNIA ODBYŁ SIĘ BAL KARNAWAŁOWY DLA CAŁEJ SPOŁECZNOSCI INTERNATU.


BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 17.01.2009r odbył się bal karnawałowy dla dzieci młodszych zorganizowany przez panią E .Łuciów i M. Bubel. Jak zawsze nie zabrakło naszej pani kierownik , która zawsze bawi się z nami.


WIGILJA

W dniu 17 grudnia cała społeczność internatu zasiadła do wspólnej uroczystej kolacji wigilijnej.

>


TRADYCJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

W dniu 15 grudnia odbyła się impreza przygotowana przez gr. IV pod opieką wychowawców: Ewę Łuciów , Janka Szcześniaka i Dorotkę Grzybowską dla całej społeczności internatu.Na zajęcia zaproszeni zostali stale współpracujący i wspierający naszą prace wolontariusze z Grodkowa i Opola, którzy obdarowali nasze dzieci bogatymi paczkami, dając tym samym dużo radości i zadowolenia.

Zajęcia miały na celu przybliżenie tradycji bożonarodzeniowej i wprowadzenie w atmosferę miłości i życzliwości dla drugiego człowieka.


ANDRZEJKI

W dniu 26.11. 2008r wychowawcy S. Wardaka i J.Szczęśniak zorganizowali zabawę Andrzejkową z wróżbami dla całej społeczności internatu. Zabawie towarzyszył dobry humor.


ROBIMY STROIKI

Na prośbę osób zaprzyjaźnionych z naszym Ośrodkiem p. Dorota Grzybowska i p. Marta Urbańska, wraz z wychowankami wykonały 10 stroików na groby na Dzień Wszystkich Świętych.


ZABAWA

W dniu 13.11.2008r społeczności internatu gościła naszych zaprzyjaźnionych wolontariuszy, którzy przygotowali dla dzieci zabawy które przyniosły wiele radości.
KOCHAJMY LUDZI BO TAK SZYBKO ODCHODZĄ

Pod takim hasłem samorząd internatu ogłosił zbiórkę od każdej z grup stroika na groby naszych nie żyjących już pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Grodkowie. Członkowie Samorządu wraz z opiekunem Sylwią Wardaka udali się na cmentarz aby złożyć wiązanki które zrobiły dzieci wspólnie z wychowawcami.


,, FRYTKOWE SZALEŃSTWO”

W dniu 29.10. 2008r pani kierownik Małgorzata Sawicka z p. Sylwią Wardakas zorganizowały konkurs między grupowy na najszybsze obieranie ziemniaków, czego efektem końcowym było wypróbowanie nowo zakupionej frytkownicy i smażenie frytek dla całej społeczności internatu. Imprezie towarzyszyła dobra zabawa.


Bukiet Jesienny

W dniu 22.09.2008r. odbył sie konkurs organizowany przez samorząd internatu pt. BUKIET JESIENNY. Oto niektóre z nich:


JESIENNE KORALE

W dniu 29.09.2008r. w internacie rozstrzygną się konkurs między grupowy "Jesienne Korale" - organizowany przez samorząd internatu
JESIENNY WIERSZYK, RYMOWANKA,ZGADYWANKA

06.19.2008r. rozstrzygnął się konkurs samorządowy "Jesienny wierszyk, rymowanka, zgadywanka", w którym wszystkie grupy zostały wyróżnione.


JESIENNY PAN STRACH

20.10.2008r. samorząd internatu rozstrzygnął konkurs "Jesienny Pan Strach":>
CHRZEST

W dniu 02,10,2008r. odbył się "Chrzest" nowo przyjętych wychowanków internatu
Imprezę przygotował samorząd internatu pod opieką p. Sylwii Wardakas.Uroczystości uświetnili wolnotariusze z Kościoła Zielonoświątkowego zboru "Ostoja" z Opola, którzy zadeklarowali pomoc i współpracę z opiekunem samorządu internatu, przy organizacji różnych imprez na rzecz dzieci z SOSW w Grodkowie.

Członkami i sympatykami Kościoła Zielonoświątkowców Zboru "Ostoja" w Opolu są:

•Agnieszka i Paweł Romik - Grodków
•Olga Świderska
•Karol Świderski
•Radosław Romik
•Oliwer Cieślar
•Wojtek Górny
•Marta Górna
•Kasia Giec
•Żaneta Grabowska
•Patryk Pluta

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 14.10.2008r. w internacie odbył się Dzień Edukacji Narodowej, na którym dzieci wręczały przepiękne laurki, które same wykonały


DZIEŃ PAPIESKI

W dniu 16,10,2008r. odbyło się uroczyste czuwanie upamiętniające naszego ukochanego Ojca Świętego Jana Pawła II zorganizowany przez p. mgr Jana Szczęśniaka i p. mgr Sylwię Wardakas


Zabawa andrzejkowa
W dniu 29 listopada 2007r w sali gimnastycznej naszego Ośrodka odbyła się zabawa andrzejkowa. Imprezę zorganizowała grupa I dziewczęca z pomocą wychowawców p. Marty Urbańskiej i p. Beaty Lizurej.

Jedną z głównych atrakcji wieczoru były wróżby andrzejkowe. Dziewczęta w strojach cyganek przepowiadały przyszłość min: imię naszej przyszłej sympatii, zawód wykonywany w przyszłości, czy czeka nas wielka sława, bogactwo, zamążpójście a może staropanieństwo?

Cyganka Kasandra uważnie patrzyła w karty, w których ukryta została nasza przyszłość. W międzyczasie z głośników rozbrzmiewała muzyka w rytm której bawili się wszyscy wychowankowie.

Przeprowadziliśmy kilka ciekawych konkursów tj: taniec na gazecie, taniec wokół krzeseł w których z dużym zaangażowaniem i poczuciem humoru rywalizowali ze sobą wychowankowie. Na wszystkich uczestników konkursów czekały słodkie nagrody.

Pod koniec zabawy andrzejkowej rozstrzygnięty został konkurs na najciekawsze i najoryginalniejsze przebranie. Jury, które stanowili wychowawcy obecni na zabawie nie podjęło ostatecznego werdyktu. Uznaliśmy, że wszyscy wykazali się niezwykłą pomysłowością i poczuciem humoru w doborze przebrania. Na dowód tego wszyscy otrzymali w nagrodę małe słodkości.


Drugi Turniej Zuchów Sprawnych w Kopicach
W dniu 23.05.2007 r. odbył się Turniej Zuchów Sprawnych w Kopicach.Wycieczka do Krakowa!!!
W dniu 15.05.2007 r. odbyła się wycieczka do Krakowa, której organizatorem był ks. Paweł Čopar. Mieliśmy okazję obejrzeć tvn od "kuchni", Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki. Po długim spacerze udaliśmy się na obiad do klasztoru poczym pojechaliśmy do kina gdzie obejrzeliśmy film 3D pt. „Podwodny świat”. Po tak wielu wrażeniach i atrakcjach spokojnie usiedliśmy w McDonald’s aby się posilić. Zresztą zobaczcie to sami…

Mini Playbeck show!!!
W dniu 26 kwietnia odbyły się występy wokalno- artystyczne. Impreza ta była organizowana przez grupę pierwszą. Każda z grup miała za zadanie zaprezentować wokalistę lub zespół muzyczny. Po występach wszystkich grup jury rozdało duplomy, poczym zaczeliśmy się bawić.Czterokołowce!!!
Dnia 25 kwietnia na boisku szkolnym ksiądz Paweł zorganizowal dzieciom przejażdżkę qadami.Meldunek
Wiosenny Turniej
Zuchów Sprawnych

Organizator: Komenda Hufca ZHP w Grodkowie
Namiestnictwo Zuchowe Hufca Grodków

Miejsce: Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Grodków

Termin: 22 marca 2007r.

W Wiosennym Turnieju Zuchów Sprawnych wzięły udział:
  1. Gromada Zuchowa „Rozśpiewane Iskierki”
    pod opieką pwd. Wiesława Jakubowskiego
  2. Gromada Zuchowa NS „Smerfy”
    pod opieką pwd. Marzanny Bubel

Turniej Zuchów Sprawnych został przygotowany przez instruktorów z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Grodkowie: dh Marzannę Bubel i dh Ewę Łuciów oraz innych wychowawców Ośrodka. Zabawie i rywalizacji towarzyszył m in. zespół muzyczny z SOSzW w Grodkowie pod dowództwem dh Bogdana Wesołego.

W turnieju wzięli udział dyr. Ośrodka Szkolno Wychowawczego a zarazem z-ca Komendanta Hufca phm. Mariusz Sputo, Komendant Hufca w Grodkowie pwd. Sebastian Matuszewski oraz Namiestnik Zuchowy Hufca pwd. Paweł Birecki.

Zuchy miały okazję do wspólnej „wiosennej” zabawy, uczestniczenia w grach i pląsach oraz rywalizacji sportowej. Kulminacyjnym punktem Turnieju było nadejście Wiosny i wspólna zabawa.

Gromady na zakończenie zostały uhonorowane dyplomami oraz słodyczami ufundowanymi przez Komendę Hufca w Grodkowie.Namiestnik Zuchowy Hufca
pwd. Paweł Birecki